ANO protlačuje kandidáta bez kvalifikace a vzdělání do dozorčí rady města

Dlouhá doba přestavby představenstev a dozorčích rad městských společností Jihlavy po odchodu ODS z koalice do opozice a nástupu hnutí ANO do vedení města má svou příčinu. Na seznamu kandidátů hnutí ANO do městských společností je podle informací Občasníku i kuchař a bývalý místopředseda jihlavského hnutí ANO Jaroslav Drahoš.

Kontroverzní výrok

Ambiciózní politik hnutí ANO Jaroslav Drahoš má až neuvěřitelné nápady a politické vize. Před několika lety na sebe upozornil výrokem na sociální síti:

„Jihlava je plná Romů, kteří jsou rozmístěny po celém městě a přibývá jich díky ubytovnám. Je na čase ubytovny snížit,“ napsal Jaroslav Drahoš před dvěma lety na Facebooku. (Ypsilon ve slově rozmístěny je doslovný přepis výroku). Tehdy byl místopředsedou jihlavského hnutí ANO. O funkci v ANO záhy přišel.

Ve volební kampani pro krajské volby se Drahoš znovu objevoval v blízkosti politiků a představitelů hnutí ANO.

Usměvavý Drahoš v tričku ANO na volebním mítinku Andreje Babiše v Jihlavě

Životopisy přečteny, ale neprojednány

Poprvé v historii města museli zájemci o křeslo v představenstvu nebo dozorčí radě předložit vlastní profesní životopis. Životopisy zájemců si městská rada Jihlavy přečetla, ale neprojednala. Kdyby městská rada oficiálně projednala životopisy zájemců, musela by je zveřejnit. Zveřejnění životopisů zájemců o funkce v městských společnostech ale zřejmě narazilo na odpor kandidátů z hnutí ANO.

Kontrolou profesních životopisů by městská rada Jihlavy mohla velmi rychle  zjistit například takřka nulové odborné předpoklady i chybějící vzdělání kuchaře Drahoše, kterému rozhodně nechybí touha vyniknout v politické straně.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna