Brno dementovalo informaci komunisty Doležala o zájmu pořádat MS „20“ 2020

AKTUALIZOVÁNO Při diskusi o možnosti Jihlavy být pořadatelským městem mistrovství světa v hokeji pronesl komunistický zastupitel Stanislav Doležal zjevnou nepravdu o vedlejší roli Jihlavy při pořádání mistrovství světa juniorů.

„Pokud by bylo Brno hlavním pořadatelským městem, o čemž se velmi hlasitě mluví, nemůžeme počítat s tím, že by v Jihlavě hrála své zápasy Česká reprezentace,“ prohlásil komunistický zastupitel Doležal.

Kancelář brněnského primátora Petra Vokřála oficiálně nepotvrdila zájem Brna o pořádání mistrovství světa. Informací, že by se o tom mělo „v Brně hlasitě mluvit“ dementoval mluvčí brněnského magistrátu.

Komunista Doležal vyjádřil pochybnosti o diváckém zájmu utkání týmů Estonska, Litvy a Lotyšska i přes kvalitu těchto týmů. „Moc nevěřím, že se do Jihlavy pohrnou diváci,“ dodal Doležal.

bob

Příznivci týmů z Estonska, Litvy opravdu nedorazí v hojném počtu na mistrovství světa dvacítek. Jejich národní týmy hrají v nižších kategoriích mistrovství světa.

Při mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě i širokém okolí byly naprosto vyprodané veškeré ubytovací kapacity. Zájem o hokej je ve světě několikanásobně větší než o dokumentární filmy.

Výnosnost pořádání hokejového mistrovství světa se odhaduje ve stovkách milionů korun.

Komunistický zastupitel Jihlavy Stanislav Doležal by mohl být kandidátem KSČM do dozorčí rady HC Dukla Jihlava (více zde) .

 

 

2 komentáře
  1. Stanislav Doležal
  2. Stanislav Doležal

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna