Horácká multifunkční aréna čelí problémům s rozvodem piva

Gastroprovoz v Horácké multifunkční aréně stojí na rozcestí: Čepovat pivo žíznivým fanouškům přímo ze sudů nebo jim dopřát tankové pivo z centrálního rozvodu piva po celé budově?

Tankové pivo je lahodnější a chutnější, ale musí se vypít. Nemůže zůstat v trubkách centrálního rozvodu do příští akce.

Mezi centrálním tankem ve sklepě Horácké multifunkční arény a nejvzdálenějším výčepem je vzdálenost až osmdesát metrů. V klasických tankových restauracích je vzdálenost mezi pivním tankem a výčepem je kolem dvaceti metrů. Nevypité pivo v trubkách centrálního rozvodu je ztrátou a určitou daní za možnost dopřát fanouškům lahodné tankové pivo.

Pivo v sudech je nutné zase ručně dopravit po budově až k jednotlivým výčepům. To znamená více práce pří manipulaci s pivem.

Co s pivem v trubkách po hokejovém utkání nebo kulturní akci? Musí se vylít! Teoreticky je možné ho vrátit zpět do pivního tanku a vyčepovat příště, ale něco takového není obvyklou praxí. Spíše ojedinělou záležitostí s kterou jsou zkušenosti pouze v pražské O2 aréně.

Tankové pivo se obecně nehodí na čepování při kulturních akcích s velkým množstvím žíznících hostů, ale spíše do menších restaurací, kde si ho hosté lépe vychutnají.

Pokud Horácká multifunkční aréna zvolí tankové pivo s centrálním rozvodem ze sklepa budovy, bude nutné počítat s náklady na pravidelné čištění trubek rozvodů piva po budově. Pivo bude lahodnější, ovšem za cenu větších ztrát při čištění a údržbě trubek. K

lasické pivo v sudech je náročnější na manipulaci s plnými a prázdnými sudy při jejich dopravě po budově Horácké multifunkční arény.

Vyjádření managera výstavby Horácké multifunkční arény ing. arch. Davida Beke doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů