(EXKLUZIVNĚ) Hejtman Běhounek (ČSSD): Krajské peníze pro jihlavský zimák? Nikdy nepadla konkrétní částka

Statutární město Jihlava počítá pro rekonstrukci zimního stadionu s částkou kolem sto až sto třiceti milionů korun jako příspěvek Kraje Vysočina na rekonstrukci Horáckého zimního stadionu. Jiné finanční kalkulace hovoří o příspěvku státu, Kraje Vysočina i města Jihlavy po tři sta milionech korun.

Krátce po té, kdy prosincové jednání jihlavského zastupitelstva rozhodlo o demolici Horáckého zimního stadionu a nové výstavbě na současném místě v centru města, se Občasník dotázal na připravenost Kraje Vysočina dostát očekávaným finančním závazkům.

DOTAZ: je Kraj Vysočina připraven poskytnout městu Jihlava finanční garance pro Horácký zimní stadion? V jakém rozsahu a v jaké výši?
ODPOVĚĎ hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka: „Diskuze o existenci multifunkční sportovní haly se vedla už za účasti zástupců státu, kraje i města. Ze strany kraje nikdy nepadla konkrétní částka. Tento dotaz chápu jako účelový se snahou pouze tvrdit, že nějaká částka asi padla. Není to pravda. K variantě, ke které se přiklonilo Zastupitelstvo města Jihlavy ještě musí být zodpovězeno nespočetně neznámých – mimo jiné: kde a jak bude zajištěno fungování sportovních oddílů, jak a kde bude fungovat sportovní centrum talentované mládeže, jak bude řešen zájem veřejnosti o veřejné bruslení, jak bude řešeno parkování k případné budoucí hale, jak bude organizována doprava ve městě kolem tak velké sportovní stavby? „

Odpovědi na otázky hejtmana Běhounka zjišťujeme u vedení města Jihlavy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna