Exprimátor Vymazal (ODS): Minulé vedení města má na vodárenském úspěchu mizivý podíl!

Své zásluhy připomněl zastupitelům města i bývalý primátor Jaroslav Vymazal v krátkém vyjádření:

Jde opravdu, a to konečně, o první pozitivní kroky v této nebývalé kauze. Jen výsledky nelze spojovat s minulým vedením města (2016-2018), které na dosažených výsledcích má mizivý podíl.

Místní politici se začínají hlásit k úspěchům ve vodárenské politice města na přelomu roku 2018/19. Po vyhlášení předběžného opatření veřejné služby (více zde) a převzetí provozování (více zde) posílá Vodárenská a.s. do Jihlavy prvních padesát milionů dlužného nájemného (více zde).

Celý proces byl zahájen již v roce 2007 a zásadní pak bylo rozhodnutí Zastupitelstva města z 23.6.2008 o vystoupení Jihlavy ze SVAKu a nebýt jednak bezprecedentního nedodržení stanov SVAKu a rozhodnutí jeho VH, a jednak těžko pochopitelného rozhodnutí ministra vnitra pana Chovance, který celý proces jednoduše shodil, tak město již dávno svůj majetek samo spravovalo!

SVAK měl podle stanov předat majetek k 31.1.2013, podle usnesení VH SVAKu z prosince 2012 do 31.3.2013. Protože nebyly naplněny stanovy ani usnesení VH, „Město“ začalo kauzu okamžitě řešit právní cestou a proces běží setrvačností a je v režii právníků.

Doufejme, že tato smutná kauza na municipálním poli bude brzy úspěšně dokončena a něco podobného se již nebude opakovat.

AKTUALIZOVÁNO: Reakce ex-náměstka a předsedy ČSSD Jihlava Vratislava Výborného přímo zde.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna