Výborný (ČSSD): Vyjádření ex-náměstka Vymazala (ODS) mě rozčílilo

Právní bitva o vodárenský majetek krajského města Jihlavy jde do finále. U části vodárenského majetku Jihlavy s nezpochybnitelným vlastnictvím je nařízena veřejná služba z moci úřední. Místní politici se hlásí o své zásluhy na procesu odchodu Jihlavy ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Jako první tak učinil ex-náměstek Jaroslav Vymazal (více zde).

Na Vymazalova slova reagoval předseda jihlavské ČSSD a ex-náměstek primátora Vratislav Výborný (bez redakčních úprav, nekráceno – pozn. red.):

Ačkoliv jsem se zavázal nereagovat na mediální výstupy, prohlášení  ing. Vymazala o zásluhách za postup v kauze vodárenského majetku, mě opravdu od srdce rozčílilo.

Pan ing. Vymazal byl v zmiňovaném minulém volebním období zastupitelem a z toho dva roky náměstkem primátora. Vzhledem k tomu, že se o celý proces vydávání nestaral, neznamená, že ostatní se chovali jako on.

Pracovní skupina k tomuto tématu se  často scházela a společně s advokátní kanceláří domlouvala další strategické postupy a reakce na výstupy protistrany. Největší zásluhu na současné nadějné situaci má spolu s právníky v minulém volebním období právě ing. Kalina a jemu patří velký dík, že se nenechal otrávit neinformovanými kritiky, byť si vysloužil i trestní oznámení.

Pan ing. Vymazal ale má jednu nespornou zásluhu. Tou je jím zcela zpackané vystoupení Jihlavy ze svazku, které se podobá situaci, kdy rozčilený manžel práskne dveřmi od bytu, že odchází a následně po několika dnech, když se chce vrátit pro své věci zjistí, že je vyměněna vložka zámku. Vykašlat se na analýzu rizik u transferu majetku v miliardové hodnotě a řídit se pouze emocemi se opravdu nevyplatilo.

Kdyby se tehdy choval jako správný hospodář, kauza by nemusela vzniknout a on nemusel nyní blahosklonně hodnotit zásluhy jiných. 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna