(FOTO) Megalomanství v Pelhřimově: Jezírko slíbené radní Kociánovou odloženo na neurčito

Radní Ivana Kociánová (Nezávislí pro občany / ANO) oslavuje zahájení výstavby jezírka v městských sadech. Celá akce je ovšem pozastavena, díry zasypány. S ohledem na blízký příchod podzimu není jisté, zda letos bude celá akce realizována. 

Skvělé zprávy radních města narážejí na realitu. Při výkopových pracech byla zjištěna nízká hladina podzemní vody, která měla plnit jezírko (více zde). Současní politici ve vedení města jsou ochotní postavit doslova cokoliv, co si budou jejich voliči přát bez jakéhokoliv ohledu na smysl a význam celé investice.

Náklady na údržbu zahradního jezírka nebudou nulové ani malé. Zarážející je neprojednání celé investice v majetkové komisi města, celá investiční akce vypadá jako sólová akce radních města ve snaze získat sympatie voličů.

Celá investiční akce se zahradním jezírkem je velkým rizikem pro rozpočet města, zvláště s ohledem na dlouhotrvající sucho. Hejtman kraje Vysočina a zastupitel Pelhřimova Jiří Běhounek musel před několika lety přistoupit i k mimořádným opatřením po celém kraji s ohledem na nadměrné sucho.

Plánovaná výstavba zahradního jezírka vyjde město Pelhřimov na částku kolem tří set padesáti tisíc korun. Zdá se ovšem reálné zrušení celého záměru novým zastupitelstvem města, které bude muset posoudit soulad celé megalomanské investiční akce s realitou sucha.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna