(FOTO) Náměstek hejtmana Pavlík (ANO) neuspěl s žalobou proti Občasníku

Pravda vítězí! Žalobu na ochranu osobnosti krajského lídra hnutí ANO a náměstka hejtmana Josefa Pavlíka zamítl soud ve všech částech žaloby. Lídr Pavlík zatajil krajským zastupitelům Vysočiny část svého životopisu při zvolení do funkce náměstka hejtmana. V roce 1987 byl Pavlík přijat za řádného člena Komunistické strany Československa a zároveň zařazen do závodní jednotky Lidových milicí.  Informaci o členství v Lidových milicích náměstek Pavlík ve svém oficiálním životopise neuvádí.

V lednu 1989 byl Josef Pavlík povýšen do poddůstojnické hodnosti velitele družstva Lidových milicí. A zároveň se stal kádrovou rezervou na vyšší funkce v Lidových milicích.

Lidové milice byly ozbrojenou složkou Komunistické strany Československa, byly rozpuštěny v prosinci 1989. Totalitní moc využívala Lidové milice pro zastrašování opozice i obyvatel Československa.

Krajští zastupitelé Vysočiny teď budou muset potvrdit svou důvěru v lidového milicionáře jako náměstka hejtmana kraje Vysočina. K dispozici je i dobový dokument z roku 1987, ve kterém havlíčkobrodští komunisté ukládají svému novému členovi Pavlíkovi působení v Lidových milicích jako stranický úkol.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna