(FOTO) VÍME PRVNÍ: Spolek fanoušků Dukly JIhlava besedoval se zastupiteli za zavřenými dveřmi

Dva zástupci Spolku fanoušků Dukly Jihlava, dva architekti a dvě desítky jihlavských zastupitelů. Tak vypadala beseda fanoušků Dukly Jihlava s místními politiky o dalším postupu rekonstrukce zimního stadionu. Nové vedení města zásadním způsobem mění plány na rekonstrukci Horáckého zimního stadionu, připravuje se demolice současného stadionu a výstavba nové hokejové haly na stávajícím místě.

Do jisté míry tak padá varianta postupných nutných oprav současné haly „salámovou“ metodou a příprava výstavby nové haly na okraji města. Například na pelhřimovské výpadovce z města nebo na Rantířovské ulici.

Podle informací účastníků besedy za zavřenými dveřmi panovala na besedě ještě vyhrocenější atmosféra než samotní účastníci očekávali před začátkem besedy. Zastupitel Tomanec (Fórum) opět slovně útočil na bývalého primátora Rudolfa Chloupka (ČSSD).

Samotná demolice a nová výstavba Horáckého zimního stadionu způsobí velké problémy hokejovému oddílu Dukla Jihlava ve všech věkových kategoriích. Volná kapacita na okolních zimních stadionech Vysočiny je naprosto nedostatečná a tak je otázkou, kde bude Dukla Jihlava působit po dobu výstavby hokejového stadionu. Vedení klubu již vypracovalo předběžný odhad finančních ztrát odchodu Dukly do dočasného azylu mimo Horácký zimní stadion (více zde).

Například tréninky i zápasy mládežnických kategorií se musí odehrávat „za denního světla“, dostatečná náhradní kapacita na okolních stadionech ale chybí.

A tak se rodí náhradní řešení jako například výstavba šaten v podzemních garážích pod malým zimáčkem, za předpokladu možnosti neomezeného provozu malého zimního stadionu po dobu znovuvýstavby Horáckého zimního stadionu.

Protože půjde o úplnou demolici a novou výstavbu, tak nebude možné použit platné stavební povolení vystavené před několika lety na částečnou rekonstrukci. Získání nového stavebního povolení je značně nejisté i z pohledu vyjádření vlastníků okolních nemovitostí k výstavbě stadionu. Průtahy a odvolání se dají očekávat.

Problematické a nejisté jsou úplně všechny varianty postupu rekonstrukce Horáckého zimního stadionu, vedení města odmítlo svolání mimořádné tiskové konference s informacemi o záměrech dalšího postupu. Na řádné tiskové konferenci prošel jeden dotaz na současnou situaci (více zde).

Jistota získání stavebního povolení na zelené louce je zcela stejně riskantní podle zdrojů blízkých vedení města stejně riskantní jako u varianty demolice a nové výstavby na současném místě.

Poznámka vydavatele: Už tři roky funguje Občasník na principech nezávislé žurnalistiky s prostorem pro důležité informace. V období politických otřesů jsou nezávislé zprávy velmi důležité. Nezávislost nám dává možnost dát prostor informacím bez ovlivnění politickým zájmem vydavatele. Přečtěte si poselství Občasníku 2015 a zvažte podporu jeho další činnosti. Děkujeme! (více zde)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna