Investice PSJ pod řízením náměstka Výborného (ČSSD) v Tunisu byla obrovský tunel

Vratislav VýbornýObrovské finanční ztráty a rozsáhlé policejní vyšetrování. Náměstek jihlavského primátora Vratislav Výborný stojí jako projektový manažer firmy PSJ za kontroverzním projektem výstavby Sea World v tuniské osadě Hammamem na pobřeží Středozemního moře.  Dokončení stavby bylo plánováno na březen roku 2012,  stavba nikdy nebyla dokončena.

Starověká středomořská osada Hammamen je propagovaná jako tuniský St.-Tropez. Byla oblíbeným letním sídlem prezidenta Zine el-Abidine Ben Ali a jeho velkou rozšířenou rodinou, z nichž mnozí si postavili obrovské paláce  díky bohatství, které získali během svých let ve funkci.

Byl to energetický zásah klanu Ben Ali-Trabelsi, pokrevně spřízněném s prezidentem Ben Ali, který povolal bývalého starostu města Habiba Bena Salema k podpisu změny územního plánu. V atraktivní lokalitě měla jihlavská stavební společnost PSJ vybudovat výškové domy hotelového typu.  Mělo se jedná se o „integrovaný“ turistický komplex,včetně dvou věžovitých o 32 podlažích a 33  podlažích budov na ploše 19 hektarů.

Tento grandiózní projekt porušoval nejzákladnější pravidla městského plánování v Hammamemu.  Po nebývalém tlaku místních obyvatel odvolal starosta města povolení k výstavbě, které se tak stalo neplatným. Přišla arabská revoluce. Stavební společnost PSJ pak stáhla své lidi z kontroverzní stavby.

Pohledávky českého dodavatele stavby PSJ, vůči tuniskému investorovi činí téměř milion eur.

Česká exportní banka, a.s., umožnila čerpání úvěru na výstavbu v Tunisu ve výši dvanácti milionů eur bez dodržení  ustanovení  zástavní smlouvy na pozemek . Při výkonu své činnosti exportní banka nepostupovala dostatečně obezřetně, čerpání úvěru nemělo být umožněno.

V souvislosti se špatnými úvěry stíhá policie i současného člena představenstva firmy PSJ Jiřího Skuhru, který působil jako náměstek České exportní banky při financování výstavby v Tunisu.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna