Jsou politici na zastupitelstvu střízliví? Úřední kontrolu může nařídit primátor

alkoholTo nemohli odhlasovat ve střízlivém stavu! Blábolil v diskusi tak, že se mu pletl jazyk! Byl z něj cítit alkohol jako z jedové chýše. Podobné úvahy o politicích a alkoholu se čas od času objevují mezi voliči.

Mezi málo využívané pravomoci starostů a primátorů patří možnost nařídit test na použití návykových látek kdykoliv během jednání zastupitelstva. Na výzvu starosty by se v takovém případě dostavila na jednání zastupitelstva hlídka strážníků městské policie nebo uniformovaní policisté. Probíhající jednání zastupitelstva by bylo přerušeno, on-line přenos po internetu vypnut.

Zastupitelé by jednotlivě vstupovali do zvláštní místnosti, kde by byli úředně vyzváni k dechové zkoušce. Výsledek dechové zkoušky by byl zapsán do úředního protokolu. Když zastupitel odmítne podrobit se dechové zkoušce na alkohol a návykové látky, je postup podobný jako u silniční kontroly řidičů.

Se zastupiteli u  kterých byl test na návykové látky pozitivní zahájí úřady správní řízení.

Zastupitelé u kterých byl test na návykové látky negativní rádi svým voličům oznámí, že „jsou čistí“. Kdo požil alkohol před nebo během jednání zastupitelstva bude mlčet.

Odpovědnost zastupitelů za rozhodování při jednání zastupitelů je obrovská. Často rozhodují o mnohamilionových částkách i o budoucnosti svého města. Pochybnosti o hlasování pod vlivem alkoholu kazí dobré jméno zastupitelům i celému městu.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna