Kocourkov v Batelově: obecní kanalizace vede na soukromé pole!

Kdo neviděl neuvěří! Městys Batelov postavil jednu větev dotované kanalizace v délce asi dvou kilometrů na soukromé pole.

Zemědělské pole se mělo změnit na téměř čtyři desítky stavebních parcel, které místní občan nabízí za cenu osm set padesát korun za metr. Za tuto cenu jsou ale pozemky neprodejné, v okolních obcích je cena čtyři sta korun za metr.

Pět hektarů pro obec

Místní občan nabídl asi čtyřhektarové pole s obecní kanalizací ke koupi obci. Vybudování inženýrských sítí by stálo Batelov dalších asi dvacet milionů korun. Prodejní cena pozemků pro zájemce o stavební parcelu by vyšla na částku přes tisíc korun za metr.

„Batelov není ve zlatém prstenci kolem Jihlavy, za tu cenu si občané koupí pozemek v Popicích. Reálná cena by byla kolem sto osmdesáti korun za metr. Doufám, že nikdo nechce kupovat tento pozemek,“ řekl starosta Batelova Jiří Doležal na jednání zastupitelstva.

O nákupu stavebního pole se nakonec ani nehlasovalo.

Městys Batelov dosud neustavil škodní komisi k vyčíslení škody na finančních prostředcích městyse Batelov, které byly použity na výstavbu kanalizace vedoucí na místní pole.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna