Kraj Vysočina nechá namontovat WIFI do vlakových souprav STADLER Českých drah

Komfort cestování vlakem po Vysočině se od léta zvýší. Třináct vlakových souprav typové řady 841 známých spíše podle jména výrobce „Stadler“ dostane pokrytí WIFI signálem.

vlak

Cenová kalkulace instalace WIFI do jedné soupravy je od Českých drah vyčíslena na sto dvacet tisíc korun, celková částka se pohybuje kolem jeden a půl milionu korun. Roční provozní náklady za soupravu jsou kalkulovány na deset tisíc.

O částku jeden a půl milionu korun se navýší prokazatelná ztráta dopravce v závazku veřejné služby. Kraj Vysočina i Česká dráhy počítají s uzavřením dodatku smlouvy o závazku.

Počátkem letošního roku vysoudily České dráhy přes třináct milionů korun za pozdní dodávku vozů Stadler pro kraj Vysočina.  Odvolací soud potvrdil rozhodnutí obvodního soudu, který v první instanci potvrdil nárok drah na smluvní pokutu 13,1 milionu korun a osmiprocentní úrok z prodlení. Ten se počítá od poloviny srpna 2015. Deníku Zdopravy.cz to potvrdil mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Vozy Stadler jezdí na Vysočině od roku 2011. Vozy jsou nasazovány hlavně na úseky elektrifikovaných tratí v okolí Havlíčkova Brodu. Dále jezdí například po trati z Havlíčkova Brodu do Křižanova, přes Jihlavu do Počátek-Žirovnice, do Světlé nad Sázavou a po trať z Jihlavy do Třebíče.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna