VÍME PRVNÍ: Když úzkokolejka uspěje na vnitru, kraj Vysočina vypoví smlouvu

Varianta číslo dvě. Pouze tato informace je oficiálně k dispozici o rozhodnutí radních Kraje Vysočina k dalšímu postupu ve sporu mezi Jindřichohradeckými místními drahami a Krajem Vysočina.

Ve sporu jde o úhradu ztrátovosti provozu zhruba tří desítek kilometrů místní úzkokolejné dráhy na Vysočině.

Železniční trať Jindřichův Hradec – Nová Bystřice – Wikipedie

Vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Hana Strnadová a Pavel Bartoš, vedoucí oddělení dopravní obslužnosti odboru dopravy a
silničního hospodářství, sdělili radě kraje Vysočina podrobnosti k předloženému materiálu. Závěrem diskuze rada kraje přijala upravený návrh usnesení dle varianty dvě. To jsou oficiálně dostupné informace.

Podle informací Občasníku se Kraj Vysočina chystá navrhnout
ministerstvu vnitra ve „variantě dvě“ okamžité ukončení smlouvy Kraje Vysočina s dopravcem Jindřichohradecké místní dráhy, a. s., ze dne 19. 10. 2009, a to i formou nahrazení projevu vůle dopravce Jindřichohradecké místní dráhy, a. s. za předpokladu, že se ministerstvo vnitra bude klonit k rozhodnutí o
návrhu smíru v intencích návrhu dopravce Jindřichohradecké místní
dráhy, a. s.

Co přesně je obsahem varianty dvě Kraj Vysočina dosud neupřesnil. Obsah usnesení je „utajen“ i před koaličnímu poslanci z řad krajských zastupitelů. “ Pan poslanec Kaňkovský o tomto textu usnesení informace nemá. Případné informace k Jindřichohradecké místní dráze Vám může zcela jistě poskytnout pan Ing. Bc. Martin Hyský,“ uvedla asistentka poslance Kaňkovského Dagmar Hosová. 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů