Kraj Vysočina zrušil povolení výstavby ČOV Nová Říše

Městys Nová Říše musí v souladu s platnou legislativou vybudovat čističku odpadních vod (ČOV) do začátku roku 2021. To se ale nedá stihnout, Kraj Vysočina zrušil rozhodnutí vodoprávního úřadu Telč.

Vodoprávní úřad města Telče nyní musí znovu posoudit žádost Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko o povolení výstavby čističky odpadních vod (ČOV) Nová Říše. Starostou Telče i předsedou Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko je krajský radní pro kulturu Roman Fabeš (STAN).

Čistička odpadních vod Nová Říše má stát v lokalitě mlýna, zvaného „U Pelejových“. Majitelé nemovitosti namítali snížení hodnoty své nemovitosti výstavbou obecní čističky odpadních vod. Vodoprávní úřad města Telče také ve zrušeném rozhodnutí nedostatečně vyhodnotil dopady výstavby čističky odpadních vod na dopravní zatížení jediné spojovací komunikace penzionu „U Pelejových“ s okolním světem.

Krajský úřad Kraje Vysočina poukázal i na to, že účastníci řízení byli zkráceni na svých právech vyjadřovat se k podkladům řížení. Toto právo je zásadním momentem celého řízení. Pokud jsou podklady v průběhu řízení doplněny, musí účastníci řízení dostat možnost se k nim vyjádřit.

Toto procesní pochybení úředníků Městského úřadu Telč bylo natolik zásadní, že nezbylo než úřední povolení zrušit a vrátit věc k novému projednání.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů