Paneláky uprostřed Horního Kosova? Záměr budí emoce

Hned pět bytových domů o čtyřech patrech hodlá postavit pražská společnost 7S Pebble Four na okraji Horního Kosova. Celkem by ve vilové čtvrti mohlo vzniknout až sedm desítek nových bytů. Žlutá budova v pozadí na vizualizaci je obchodní centrum Triangl.

Sedm desítek nových bytů ovšem znamená značný nárůst bytové dopravy v celé lokalitě Horního Kosova včetně potřeby nových parkovacích míst. Dopravně bude dostupná celá lokalita s novou výstavbou z ulic Kaštanová-Letní nebo Ve vilách-Přední. Celá lokalita je bez chodníků.

Stambera.cz

Výstavba komunikačního napojení ulic Kaštanová a Jeřabinová byla dokončena před dvaceti lety. Nejsou dořešeny majetkové poměry, jezdí se vlastně po travnaté ploše a orné půdě. Část pozemků pod komunikací získala i společnost 7S Pebble Four.

Sousedé z Horního Kosova čekají na zásah úředníků Magistrátu, kteří vyzvou majitele pozemků pod ulicemi města k jednání o převodu do majetku města. V krajním případě uvažují obyvatelé Horního Kosova o úpravě dopravního režimu na jednosměrné komunikace nebo i uzavření přístupových komunikací k pozemkům investora panelákové zástavby.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů