Krize primátorky: Advokát Ondruš dostal vymáhací dopis primátorky

Primátorka Statutárního města Jihlava Karolína Koubová adresovala bývalému právnímu zástupci města Radku Ondrušovi ostrý vymáhací dopis s žádostí o poskytnutí informací k průběhu dlouholetého právního sporu o vodárenskou infrastrukturu:

„Jedná se mi zejména o veškeré písemnosti týkajících se soudních sporů, smluvní agendy a ostatní významné agendy pro Statutární město Jihlava,“ uvedla v písemné výzvě primátorka Koubová.

Advokát Ondruš dostal od primátorky Koubové stanovenou lhůtu jednoho měsíce pro splnění výzvy primátorky s pohrůžkou oznámení České advokátní komoře.

Podle sdělení primátorky Koubové zasílal právník Ondruš informace městu Jihlava jako klientovi jen vyjímečně a nahodile.“Přesné pokyny a přesná vyjádření soudu jste nám mnohdy nedal,“ napsala primátorka Koubová.

Primátorka Koubová v dopise advokátovi Ondrušovi rovněž přiznala vedení elektronické podoby dokumentů právního sporu až od roku 2015.

Městu Jihlava tak chybí dokumenty o průběhu soudních sporů z let 2007-2015, kdy byl primátorem města současný radní Jaroslav Vymazal (ODS). Pokud by město Jihlava muselo přikročit k rekonstrukci spisů o soudním sporu, plánuje primátorka přefakturování finančních nákladů na účet právní kanceláře Ondruš.

Na ostrý vytýkací dopis primátorky obratem reagoval právník Ondruš sdělením, že požadované dokumenty byly od roku 2007 zasílany na určené adresy. „V případě šetření Českou advokátní komorou jsme připraveni prokázat dodejkami, že vše, co nyní požadujete jste v minulosti obdrželi,“ uvedl v odpovědi právník Ondruš.

V odpovědi dále právník Ondruš upozornil primátorku na oznamovací povinnost orgánům činným v trestním řízení pokud by vzniklo podezření z trestného činu „Neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací“ například s cílem zničit konkrétní informace o soudních sporech.

Advokát Ondruš je připraven chránit dobré jméno své právní kanceláře před tvrzeními, že by právní kancelář nezaslala městu Jihlava konkrétní listiny a informace na které by město mělo nárok.

Výhrůžky primátorky formulované jako „upozornění“ vylučují podle právníka Radka Ondruše možnou spolupráci do budoucna.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna