Léčba Občasníkem: Zaplacená komunikace radního s občany

Zastupitelé krajské metropole Vysočiny mají zaplatit z peněz občanů města placeného komunikátora Libora Kuchyňu. Zastupitel a radní Kuchyňa bude za pravidelný měsíční poplatek komunikovat s osadními výbory a příměstskými částmi krajského města.

Komunikační poplatek pro radního Kuchyňu navrhuje samotná primátorka Karolína Koubová, která spolu s radním Kuchyňou kandidovala za uskupení Fórum Jihlava.

Fórum Jihlava začalo rozdávat peníze svým zastupitelům za činnosti, které by zastupitelé města měli vykonávat zdarma bez nároků na pravidelné měsíční odměny.

S radním Kuchyňou si ovšem občané města popovídají maximálně dvacet hodin měsíčně. Za hodinu komunikace s osadními výbory, příměstskými částmi a obyvateli města dostane radní Kuchyňa necelé tři stovky hrubého.

Už teď je jasné, že rozkvět příměstských osad krajského města nebude zadarmo.Radní Kuchyňa se stane placeným pobočníkem primátorky Karolíny Koubové, pokud zastupitelé města schválí navrhovanou výši odměny.

Paušální odměna pro radního města za komunikaci s osadními výbory je novinkou místní politiky. Radnímu Kuchyňa si jen letos může vydělat částku kolem padesáti tisíc ročně.

AKTUALIZOVÁNO: Podle večerního prohlášení primátorky Karolíny Koubové (Fórum) už není smlouva s radním Kuchyňou v materiálech ke schválení na únorovém jednání zastupitelstva města (více zde)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna