Léčebné kapky na neúčast delegace Jihlavy u pietního aktu ke Dni veteránů

Když se konal vzpomínkový akt na válečné veterány na jihlavském hřbitově, bylo vždy celé vedení města osobně přítomno. Nové vedení města ovšem na vzpomínkový akt poslalo jen řadového radního Libora Kuchyňu. Primátorka Karolína Koubová zůstala v úřadě na radnici i se svými náměstky.

Případná změna politického postoje vedení města k účasti na vzpomínkové akci je těžko přijatelná. Osobní účast celého vedení města (primátorka a náměstci)  na vzpomínkové akci musí být morální prioritou a důkazem úcty a společenského významu armády.

ruka peroLéčebné kapky v podobě kritických textů o neúčasti delegace vedení města bylo třeba naordinovat i ve jménu morálního hesla Občasníku „Když mlčíme tam, kde máme protestovat, stávají se z nás zbabělci“.

A tak vedení města dostalo jasně na vědomí, že pouhá účast zastupitelů nebo řadových radních města nestačí a nemůže do budoucna stačit k uctění památky válečných veteránů. Vedle primátorky a náměstků chyběla i fotodokumentace celého ceremoniálu úředníky města tak, jak bylo zvykem z minulých let. 

Vedení města se omluvilo za neúčast delegace v čele s novou primátorkou města. Z omluvy se dá usuzovat, že vedení města bude ctít zavedené zvyklosti účasti vedení města na vzpomínkových a pietních akcích. Na těchto akcích politici reprezentují město Jihlavu i z toho pohledu je nutná jejich osobní účast.

I v budoucnu bude Občasník působit všude tam, kde bude potřeba hlídat politiky a morální hodnoty společnosti. Jako hlídací pes politického a společenského života na Vysočině ve stylu „padni, komu padni“.

S krajským lídrem hnutí ANO na Vysočině stále vede Občasník spor o členství v Lidových milicích jako ozbrojené složce totalitního režimu. Krajský lídr hnutí ANO zatajil své členství v Komunistické straně Československa a nevysvětlil, jak došlo k povýšení z řadového milicionáře do poddůstojnického stavu v lednu 1989. Nepravomocně dal soud za pravdu Občasníku, žádost o omluvu byla okresním soudem odmítnuta.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna