Magistrát nemá zápis o zvolení Tomance do čela JVAKu

Magistrát města Jihlavy nemá ani po dvou měsících k dispozici oficiální zápis o změnách v městské obchodní společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK). V polovině června došlo na zasedání představenstva JVAKu k bouřlivému průběhu na základě kterého rezignoval první náměstek primátorky Petr Laštovička (ODS) na funkci předsedy představenstva městské vodárenské společnosti. Do čela společnosti byl pak zvolen Miroslav Tomanec (Fórum).

Dotyčné zasedání představenstva městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace se konalo přímo v kanceláři náměstka Laštovičky. Týden po té rezignoval náměstek Kalina (KDU-ČSL) na funkci náměstka primátorky.

Ačkoliv tento zápis Magistrát města Jihlavy stále nemá oficilně k dispozici, stal se podkladem pro zápis změn v obchodním rejstříku, kde je volně k dispozici.

Magistrátu chybí informace o činnosti městských společností, který vedou přímo členové uskupení Fórum Jihlava včetně Miroslava Tomance.

Transparentní a otevřený Magistrát je jedním z cílů koalice vedené primátorkou Karolínou Koubovou, který se ale nedaří naplňovat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna