Necidova katastrofa: Projekt EU „Safety first“ měl mít propagaci na náměstí, ale nekonala se

Tři sta tisícový projekt za peníze Evropské unie s názvem „Safety first“ měl vzdělávat veřejnost na náměstí ve Velkém Meziříčí. Na propagaci Necidova projektu se měl podílet i místní nezávislý zpravodajský portál Novinyvm.cz . Redakce serveru Novinyvm.cz se o svém zapojení do projektu dozvěděla až z dotazu Občasníku.  Majitel serveru Novinyvm.cz Miloš Kolář výslovně popřel, že by s ním velkomeziříčská radnice pod vedením bývalého starosty Necida dojednala zapojení do propagace projektu.

Projekt vypracovaný městem Velké Meziříčí pod vedením bývalého starosty Radovana Necida měl širokou veřejnost na velkomeziříčském náměstí naučit, jak se chovat v krizových situacích.

Den zdraví se ve Velkém Meziříčí konal o tři týdny dříve, než se uskutečnil projekt „Safety first“. Konkrétně se Den zdraví uskutečnil dvanáctého září, projekt „Safety first“ se uskutečnil na počátku října. Přesný termín je patrný z pořízeného propagačního videa.

 

Sportovní aktivity se měly odehrávat ve sportovním centru, které má v pronájmu ex-radní Michaela Salašová. Ubytování pak zajistil luxusní hotel „Pod zámkem“, který také vystavil městu stotisícovou fakturu za ubytování účastníků akce (více zde).

Celý projekt „Safety first“ vypadá jako Necidova odměna věrným spolupracovníkům a podporovatelům. Náklady projektu ale neplatil ani bývalý starosta Radovan Necid, ani město Velké Meziříčí, ale Evropská unie.

Podpis Radovana Necida pod celým projektem „Safety first“ si můžete prohlédnout přímo zde.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna