Pavlík (ANO): Dokumenty KSČ nemají postavení zjevené pravdy!

Pavlík

Reakce Josefa Pavlíka na prohlášení ODS (prohlášení zde):

Ke spekulacím ohledně mé osoby uvádím, že mám negativní lustrační osvědčení. Dále jsem prošel v době mého působení na Nejvyšším státním zastupitelství bezpečnostní prověrkou ve stupni „Vyhrazené“.

Tuto skutečnost je možné si ověřit u bezpečnostní ředitelky Nejvyššího státního zastupitelství v Brně.

Nepodepsal jsem žádný dokument, který by prokazoval, že jsem byl členem LM, a ke spekulacím uvedeným v Občasníku EU a odvolávající se na neověřené jednostranné dokumenty základní organizace KSČ prohlašuji, že jsem nebyl člen LM.

I Ústavní soud zrušil v rámci lustračního zákona kategorii důvěrník, kdy mohl být občan evidován, aniž o tom vůbec věděl. Různé orgány za bývalého režimu totiž chtěly vylepšit výsledky vlastní činnosti v materiálech předkládaných nadřízeným subjektům za použití polopravd či vyložených lží.

Materiály komunistické strany i jiných složek totalitního režimu nemají postavení zjevené pravdy, ale naopak jsou často nedůvěryhodné, protože manipulace a lež sloužily jako nástroj udržení totalitní moci. Proto jednostranná hlášení orgánů totalitní strany nemohou být považovány za důkaz a proto také Ústavní soud zrušil část lustračního zákona.

Nevylučuji v této věci ani to, že jsou získávány či vyráběny bez ohledu na pravdu s cílem politického útoku na ANO jako nejúspěšnější stranu v tomto státě, což mnohým vadí.

(Nekráceno, bez redakčních úprav)

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna