Pelhřimov: Rada města odhlasovala výpověď hokejovému klubu

MIROSLAV MAREŠ

Rada města Pelhřimov odsouhlasila výpověď nájemní smlouvy místnímu hokejovému klubu HC Lední medvědi z prostor zimního stadionu v Pelhřimově. „Mohu tuto informaci potvrdit. Pozval nás na radnici pan místostarosta Koch hned druhý den ráno po jednání rady. Tam jsme se to dozvěděli,“ informoval generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera. Vedení města chce s Ledními medvědy vést další jednání o hokejovém stadionu. Mluví se o přechodu správy zimního stadionu pod Technické služby.

Ladislav Med (ODS Pelhřimov)

„Hlasoval jsem pro výpověď s tím, že bude ihned s hokejovým klubem tato výpověď projednána a po výsledcích jednání, (1. jednání proběhlo ve čtvrtek 12.3., další je 18.3.) bude nájemní vztah upraven tak, aby v rámci možností města bylo možno zachovat v Pelhřimově jak mládežnický hokej, tak II. liga dospělých,“ sdělil místostarosta Pelhřimova Ladislav Med.

Vyjádření městského úřadu Pelhřimov:
Rada města na své 8. schůzi dne 11. 03. 2015 schválila výpověď nájmu zimního stadionu v Pelhřimově. 
Důležitou skutečností je, že „vypovídaným“ (nájemcem) není hokejový klub, resp. jakýkoli sportovní oddíl v režimu spolku, nýbrž HC Lední medvědi – muži s.r.o., tedy podnikatelský subjekt.
Podle nyní zpracovávaného zápisu z rady města bylo hlasování přítomno 7 členů rady a výsledky hlasování jsou 6 pro výpověď, 1 se zdržel hlasování (Mgr. Ivana Kociánová).

Miroslav Kubánek (Městský úřad Pelhřimov, odbor kanceláře starosty a tajemníka)

Miroslav Šimon (ČSSD)

Miroslav Šimon (radní Pelhřimova): „Můj názor je snaha o zachování II.ligy v Pelhrimově.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna