Předvolební trumf ČSSD Vysočina: veřejná doprava zdarma?

AKTUALIZOVÁNO Rozsáhlé mlčení krajských úředníků vysočinského hejtmanství o přípravě integrovaného dopravního systému kraje Vysočina má důležitý motiv. V rukávu dopravního náměstka Libora Joukla se zřejmě skrývá trumf v podobě veřejné dopravy zdarma pro seniory a děti.

Veřejná doprava na Vysočině by mohla být zdarma pro seniory od sedmdesáti let věku nebo se hranice může posunout o několik let směrem dolů.

U dětí školního věku by pro případnou dopravu zdarma do určitého věku byl problém s prokazováním věku dítěte. Děti nemají průkaz totožnosti s fotografií. Možným řešením by byla dětská průkazka (více zde).

 

Případnou alternativou veřejné dopravy zdarma může být veřejná doprava za mírný roční paušální poplatek. Náměstek Joukl tuto možnost naznačil v diskusi s občany Stříteže u Černovic při otevření nové zastávky úzkokolejky.

Jakmile náměstek Joukl zjistil přítomnost Občasníku na otevření nové stanice úzkokolejky, diskuse s místními občany o budoucnosti veřejné dopravy na Vysočině rychle skončila. Občasník publikuje cokoliv o záměrech hejtmanství i v podobě neúplných informací. Zvláště když politici skrývají některé informace jako možné předvolební trumfy.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna