Prezidentský hokejový turnaj pro děti míří do Pelhřimova

MIROSLAV MAREŠ

První ročník dětského hokejového turnaje „O pohár prezidenta republiky“ s podporou Strany práv občanů (Zemanovci) byl v pořádku, druhý ročník měl problémy s alkoholem ve vyúčtování a černochy na ledě (starší děti oproti propozicím, jejichž rodiče za to platili jako sponzoři), třetí ročník by se měl hrát na konci března. Turnaj je pořádán pro stále stejné děti (ročník 2004). Děti jiného ročníku mají asi smůlu, nezahrají si. Jedním z hlavních pořadatelů prezidentského turnaje je Tomáš Kotrba, který vede s mládežnickým oddílem Dukly Jihlava soudní spor o platnost valné hromady.

Jihlavu má nahradit Pelhřimov

Třetí ročník hokejového turnaje, nad kterým potvrdil záštitu prezident republiky Miloš Zeman, se už nebude hrát na Horáckém zimním stadionu, ale zřejmě v Pelhřimově. „Turnaj není zcela v souladu s filozofií našeho klubu ohledně výchovy mládeže,“ sdělil po skončení loňského ročníku pro Jihlavské Listy jednatel Dukly Bedřich Ščerban. V hokejové komunitě v Jihlavě a Pelhřimově se mluví o zimním stadionu v Pelhřimově jako o místu konání třetího ročníku hokejového turnaje „O pohár prezidenta republiky“. „V oficiální rovině jsme nic nedostali,“ uvedl generální manažer pelhřimovského hokeje Aleš Kučera. V hokejové komunitě Pelhřimova a Jihlavy se mluví o žádosti spolku Sport hokej Vysočina (předseda Petr Buzek, místopředseda Tomáš Kotrba) odeslané na radnici v Pelhřimově.

„Černoši“ na ledě

Vedle problémů s vyúčtováním alkoholu byly s prezidentským turnajem i sportovní problémy. Hokejová komunita taktně mlčí o účasti starších dětí než ty, pro které byl turnaj určen. Tím mohla být narušena sportovní regulérnost. Sportovním slangem se neoprávněnému startu říká „černý start“. Protože jde o děti, odmítají hokejoví funkcionáři sdělit jména dětí, které na minulém ročníku hrály neoprávněně. Vzkaz hokejového prostředí pořadatelům je ale jasný: „Černochy už letos na led nepouštějte!“

Co číst dál?

Petr Buzek: nejvýznamnější novodobá osobnost hokejové Vysočiny?

Vyjádření vedení města Jihlavy k situaci v mládežnickém hokeji

Poklona od Záruby: “ co prolezlo, to skvostná hláška.“

Registrační práva a účelové přestupy dětí

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna