Při autonehodě kapely Plexis na Štědrý den zemřela spolucestující

Legendární kapelu Plexis potkalo automobilové neštěstí! Při návratu z koncertu v Třebíči došlo na Štědrý den po druhé hodině ranní  k autonehodě na jedenadevadesátém kilometru dálnice .

„Vozidlo VW Multivan skončilo mimo komunikaci. Příčinu a veškeré okolnosti havárie prověřují. Dechová zkouška byla u řidiče negativní, “ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Původní zpráva policie hovořila o nehodě v jízdním pruhu dálnice směrem na Brno, po dotazu Občasníku policie informovala o nehodě v dálničním pruhu směrem na Prahu.

„Kluci kromě Martina,který jel jiným vozem,jsou se středně těžkými zraněními v nemocnicích mimo ohrožení života.Naše kamarádka Olga,co byla ve voze, bohužel zemřela.Je nám to moc líto. Spokojte se zatím s tímto vyjádřením a dejte nám čas.,“ stojí v prohlášení kapely Plexis.

Skupina Plexis vznikla v roce 1984 kolem mladého vyšehradského punkáče Petra „Sida“ Hoška. Premiéru měla v srpnu 1984 na malém festivalu v Českém Meziříčí, ještě jako Plexis PM (punk music). Za komunismu měli Plexis stejně jako všechny punkové skupiny mnoho problémů s StB. Frontman kapley Hošek ve svém bydlišti slul jako celkem schopný pořadatel mejdanů – to mu nakonec vydrželo dodnes – což ovšem znamenalo vysněný ráj pro tzv. „malého českého práskače“, takže jak punker „Sid“, tak i jeho kamarádi to mnohokrát odnášeli při výsleších na Stb.

Z případných postihů se pak punkýši vyvlékali jedinou a nejúčinnější zbraní proti fízlům – nechávali si dělat tzv. „papíry na hlavu“, a tak valná většina pražských pankáčů alespoň jednou za život navštívila psychiatrický ústav v Bohnicích.

Současná kapela Plexis hraje v sestavě Petr Hošek – zpěv, basa (dále kapela Maradona Jazz, sám jako Dj Mucho),
Dušan Lébl – voc, kytary (dále kapela Apple Juice) a Martin Švec – bicí (dále kapela Egotrip, Slaves Of Stadium Rock).

U autonehody punkerů ze skupiny Plexis zasahoval vrtulník z Brna, jihlavský záchranářský vrtulník nemá povolení pro noční lety (více zde). Informace Občasníku opsala IDNES a sklízela zmínky o prvenství od zbytku mediálního světa (více zde).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna