Radní Škarka (Fórum) nevysvětlil zastupitelům principy Housing first

Jihlavští zastupitelé již dostali podklady k projektu Housing first, který v Brně skončil a nebude pokračovat. V Jihlavě ovšem má teprve začít. Zastupitelé města se z podkladů zpracovaných referentkou odboru sociálních věcí Barborou Smrčkovou a předložených pověřeným radním Danielem Škarkou jen stručně dozvědí o „poskytování podpory podle principů Housing first“.

Pověřený radní Daniel Škarka

Principy Housing first ovšem nejsou nikde podrobněji popsány: jde o metodu zabydlení chronických bezdomovců z ulice bez bližšího zkoumání připravenosti k bydlení. O principech projektu čtěte více přímo zde.

Očekávají se při tom problémy soužití rychle přesídlených bezdomovců s majoritní společností. Ty bude řešit zvláště určený pracovník podpůrného týmu, který bude shromažďovat stížnosti z okolí na bydlení bezdomovců.

Informace o dluzích na nájemném v městských bytech bude shromažďovat odbor správy realit.

Už několik měsíců chybí radnímu Škarkovi manažer pro sociální začleňování, což je z hlediska projektu Housing first klíčová pozice (více zde). Manažer pro sociální začleňování bude mít k dispozici informace od podpůrných týmů pro bydlení bezdomovců z jihlavské Charity a zapsaného ústavu VOR.

Radním města Škarka tvrdil, že půjde o šest až dvanáct bytů (více zde), zastupitelům Jihlavy udává počet deseti městských bytů. Zatím město Jihlava nepotvrdilo informaci o tom, že by mělo dostatek volných bytů vhodných pro Škarkův experiment s bydlením bezdomovců. Na závěr obdobného projektu v Brně dostali tamnější zastupitelé informaci o existenci pomocného fondu, který pomáhal hradit dluhy bezdomovců. Brno mělo v podmínkách použití bytů podmínku bezdlužnosti (více zde). Celkový soupis dluhů podobného projektu v Brně je přímo zde.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna