Sestup! FC Vysočina dluží městu Jihlava statisíce korun za pronájem stadionu

Logo FC VysočinaFotbalisté FC Vysočina nezvládli poslední utkání sezóny a v přímém souboji o sestup prohráli s FC Karviná (0:2). Po šesti letech tak opouští nejvyšší fotbalovou soutěž. Podle informací Občasníku není fotbalový klub v dobré finanční kondici.

Fotbalový klub FC Vysočina dluží městu statisíce korun za pronájem fotbalového stadionu i drobné mechanizace k údržbě stadionu za první pololetí letošního roku.  Smluvní úrok z prodlení splatnosti faktur by byl příjmem do městské kasy jihlavské radnice.

Ředitel fotbalového klubu FC Vysočina Jan Staněk už požádal radní města Jihlavy o prodloužení splatnosti faktur do konce letních prázdnin. Žádost fotbalistů dorazila na radnici už v květnu, radní města ji dostali na pořad jednání ještě před koncem fotbalové soutěže.

Fotbalový klub FC Vysočina musí v prvním pololetí přednostně hradit náklady na energie a platy zaměstnanců fotbalového klubu, které mají přímý vliv na fungování klubu. Ředitel fotbalového klubu FC Vysočina Jan Staněk předpokládá zlepšení finanční situace na přelomu července a srpna letošního roku.

Radní města Jihlavy v květunu odsouhlasili prodloužení splatnosti faktur města do konce letních prázdnin. Pokud by nedošlo k úhradě faktur v tomto termínu, uplatnilo by město smluvní pokuty za pozdní úhradu faktur.

I když radní města rozhodli posečkat s vymáháním dluhu, úředníci jihlavské radnice nijak neinformovali o rozhodnutí radních. Fotbalový dluh se tak dostává na pravidelně aktualizovaný seznam zakázaných informací města Jihlavy o kterých jihlavská radnice mlčí a mlčí (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna