(AKTUALIZOVÁNO) Zakázané otázky na jihlavské radnici: městská sjezdovka, tramvaj, Zborná a další

ruka peroJihlavská radnice má několik zakázaných témat ke kterým se vedení města vyjadřuje jen s krajní nelibostí. Často jde o průšvihy úředníků radnice z minulosti, které vedení města tiše zakrylo. Když propadlo povolení k odběru povrchové vody pro potřeby zasněžování městské sjezdovky Šacberk, zaplatilo město Jihlava půlku pokuty. Třicet tisíc. O existenci povolení úředníci Magistrátu zapomněli informovat nájemce sjezdovky. A tak povolení tiše propadlo. Nikdo za nic nemůže.

První jihlavskou tramvaj před lety koupilo město Jihlava za třicet tisíc korun odkudsi ze severní Opavy. Když tramvaj přijela domů do Jihlavy, byla z toho velká sláva. Už několik let první jihlavská tramvaj nikoho na radnici nezajímá. Je z ní totiž kulturní památka. A údržba kulturních památek vyžaduje podstatně větší peníze než postavení novodobé kopie. Už se ani neví, kdo vlastně první jihlavskou tramvaj do města přivezl. Žádost o finanční dotaci ze státních prostředků se žádný z úředníků Magistrátu ani neobtěžoval sepsat. Zapomeňte na existenci tramvaje, radnice zapomněla už dávno!

Napjatá atmosféra ve Zborné panuje už od dob, kdy Magistrát začal pomáhat místnímu podnikateli s podnikáním na sjezdovce. Parkoviště se stovkou míst na konci jednosměrné ulice ve Zborné začalo zatěžovat obec více než bylo zdrávo. Když Jihlava přijela do Zborné lyžovat, parkovala auta všude. I na trávnících před domy místních obyvatel. Lyžařské radovánky Jihlavy kazí životní pohodu obyvatel Zborné.

Úředníci jihlavského Magistrátu si umějí objednat i placené články. Článek o odpadech sepsaný úředníky Magistrátu stál městskou pokladnu třináct tisíc korun. V městském zpravodaji Jihlavy mohl vyjít zdarma, to ale nestačilo. A tak si město Jihlava zaplatilo reklamní text v MFDNES. 

Množí se počet témat ke kterým se jihlavská radnice vyjadřuje jen s krajní neochotou. Tiskový mluvčí města raději ukončí tiskovou konferenci než by dopustil vyjádření vedení města v čele s primátorem k situaci ve Zborné. 

Dalším příkladem zakázaných informací je statisícový dluh fotbalistů za používání fotbalového stadionu. I když radní upustili od vymáhání statisíců korun a posunuli splatnost faktur na konec léta, úředníci Magistrátu o tomto rozhodnutí nijak neinformovali (více zde).

Ptát se vedení města na zakázané otázky vyžaduje vytrvalost a odvahu. Odvetné akce úředníků jihlavské radnice následují pokaždé vyslovené zakázané otázce.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna