Seznam místností vládního bunkru „S7 Třešť“: Operační skupiny, Velitelství nebo Kinosál

Server Občasník má k dispozici seznam místností vládního objektu S7 v Třešti na Jihlavsku. Ze seznamu místností je patrné plánované využití objektu pro účely řízení státu.

Seznam místností objektu S7 (výběr):

Operační sál, Velitelství, Operační skupina (4x), Vyhodnocovací středisko, Příjem a vyhodnocování informací,  Příjem situací – zpráv, Ovládání rozhlasu, Zvukotěsná rozhlasová kabina, Promítací kabina, Průzkumná skupina, Operační skupina, Pracoviště (8x), Šifrovna (2x), Pracoviště dálnopisu, Písárna, Podatelna, Archiv podatelny, Přijímací rádiové středisko (2x), Zasedací místnost.

Srdcem objektu S7 je operační sál s rozlohou 105 m2, druhou největší místností je Jídelna (66m2), kterou bylo možné přeměnit na kinosál. Třetí největší místností je Příjem a vyhodnocování informací (58m2).

Osm pracovišť uvnitř objektu S7 mělo za úkol shromažďovat a vyhodnocovat v době krizových situací informace, které do objektu S7 přišly zvenčí telefonicky, dálnopisem nebo radiotelegraficky. Informace byly uvnitř objektu zpracovány a z objektu S7 mohly odcházet stejnou cestou, jakou přišly do objektu.

V objektu mohlo pracovat několik stovek osob v podzemních prostorách, ve spodním patře podzemního objektu byly ložnice.

Objekt měl několikastupňovou krycí legendu: byl veden jako velitelské stanoviště Civilní obrany Okresního národního výboru Jihlava. Ve skutečnosti byl pod přímou správou z Prahy. Zvenku objekt vypadá jako skladiště ovoce-zeleniny. Slangově se mu zprvu říkalo „sklad rajčat“ (myšleno uskladnění funkcionářů KSČ) nebo „sklad pro rajčata“ .

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna