Soudní verdikt o vině platí. Ústavní soud odmítl dovolání redaktora MFDNES

MFDNES

Soudy nižší instance rozhodovaly správně, když uznaly redaktora MFDNES Martina Vokáče vinným z pomluvy spáchané tiskem. Ústavní soud podle informací Občasníku odmítl možnost projednávat věcný obsah podání redaktora Vokáče.

Před několika lety redaktor Vokáč křivě obvinil policejního plukovníka Petra Petra z účasti na rvačce v rekreační osadě Čeřínek. Účast policistů na napadení dvacetiletého studenta se ale neprokázala. V dalším soudním sporu byl zproštěn viny i policista obviněný na základě vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů.  V občanskoprávním řízení Česká republika odškodnila policistu několika set tisícovým odškodným.

Nemajetkovou újmu plukovníka Petra vůči vydavatelskému domu MFDNES ve výši kolem čtvrt milionu korun budou soudy řešit v nejbližší době.

Redaktor pracuje normálně dál

I přes pravomocné odsouzení za trestný čin může redaktor Vokáč i nadále vykonávat novinářskou profesi.

„Člověk, který byl pravomocně odsouzen za pomluvu, může pracovat jako novinář, protože z právního hlediska neexistují podmínky pro výkon novinářského povolání. Syndikát novinářů ČR, který dobrovolným sdružením, však ve svých stanovách má podmínku, že člověk pravomocně odsouzený za trestný čin nemůže být členem syndikátu, uvedl předseda Syndikátu novinářů Adam Černý.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna