Starosta Bystřice Pačíska (ČSSD) podle opozice brání finanční kontrole hospodaření městských firem

Starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačíska (ČSSD) oznámil kandidaturu v podzimních místních volbách. Zároveň v městském zpravodaji ostře zkritizoval činnost opozičních zastupitelů.

“ Dva zastupitelé se pasovali do rolí těch nejspravedlivějších a osvícených, chtějí pořádek a transparentnost. Z dvaceti jedna zastupitelů udělali společenství hýkajícího dobytka a radní, ti jsou vůbec nenajezení,“ napsal starosta Pačíska (ČSSD).

Opozic se velmi intezivně zajímala a kontrolovala hospodaření městských společností.  Kontrolní výbor zastupitelstva si všiml dokumentů podle kterých dostal starosta Pačíska  v letech 2007 – 2014 celkem nejméně 513.500,00 Kč a místostarosta dokonce nejméně 1.267.140,00 Kč za činnost v městských společnostech.

Opozice žádá prošetřit, jak se na porušování zákona podílela rada a proč neuplatňuje Město Bystřice a vedení městských firem na obou představitelích města utrpěnou škodu.

„Ze zveřejněných výsledovek jsme vypočítali, že po odchodu manažera a celého vedení obou společností Edenu počátkem roku 2016, kdy zůstaly jejich funkce neobsazeny, se mzdové náklady proti roku 2015 prakticky nezměnily (5 milionů korun + sociální a zdravotní pojištění). Tehdy do obou společností rada jmenovala jednateli starostu s místostarostou právě proto, aby se ušetřilo, protože oni nesmějí brát z komunálních společností peníze,“ vysvětlil zastupitel Vít Novotný . Zastupitel Novotný později rezignoval na členství v kontrolním výboru.

Kontrolní výbor chce prošetřit, jak se na porušování zákona podílela rada a proč neuplatňuje Město Bystřice a vedení městských firem na obou představitelích města utrpěnou škodu.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna