Tomanec rozkazuje vedení jihlavské radnice: Pošlete informace!

Uskupení Forum Jihlava jako jediný politický subjekt místní politiky krajského města nemá právní subjektivitu, stanovy a řádně zvolené vedení. Za uskupení Forum Jihlava vystupuje podnikatel a zastupitel Miroslav Tomanec, který uskupení využívá k prosazování osobních zájmů.

Nejnověji žádá zastupitel Tomanec zasílání všech podkladů pro komisi územního rozvoje, včetně zápisů z jednání komise, i když uskupení Forum Jihlava nemá v komisi řádně zvoleného zástupce.

E-mail s požadavkem na informace odeslal Miroslav Tomanec jako jednatel společnosti Fabes, která působí v prostorách jihlavské radnice.

Požadavku jednatele Tomance má vedení jihlavské radnice vyhovět obratem, i když není zcela jasné, jménem kterého subjektu vlastně vystupuje. Forum Jihlava nesplňuje zákonné požadavky na sdružování v politických stranách a hnutích, přesto patrně jeho jménem formuluje podnikatel Tomanec své požadavky vůči vedení města. Uskupení Forum Jihlava nebylo po celou dobu existence v místní politice zaregistrováno Ministerstvem vnitra jako politický subjekt.

Forum Jihlava nemá jako politický subjekt ani oficiální sídlo, pouze se mluví o schůzích uskupení v kavárně Miroslava Tomance.

Nejasná forma existence umožňuje podnikateli Tomancovi užívat hnutí jako „politickou divizi“ svých podnikatelských aktivit v centru města. Například „Kartoffelmarkt“ neboli bramborový trh zvýšil požadavky na městskou dotaci proti předchozímu roku téměř o polovinu. První ročník této akce pořádali dobrovolníci pod hlavičkou uskupení Forum Jihlava, další ročníky pak už produkovala firma Miroslava Tomance.

Uskupení Forum Jihlava musí v nejbližší době ukotvit své fungování v místní politice: Regulérní stanovy, řádně zvolené vedení, řádná evidence členské základny. Pak by zanikly pochybnosti, zda všichni zastupitelé uskupení Forum Jihlava skutečně hájí zájmy a volební program.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna