Úředník na vozíku: Práce má pro hendikepované cenu zlata!

MIROSLAV MAREŠ

Čtvrt milionu korun zaplatila jihlavská radnice jako odvod za nedostatečné zaměstnávání invalidů a nedostatečné odebírání náhradního plnění. V sousedním Havlíčkově Brodě jdou jinou cestou. „Máme vozíčkáře na odboru dopravy,“ prozradila místostarostka Ivana Mojžyšková.

Michal Šiška na vozíku se závodníkem Martinem Prokopem

Vozíčkář Michal Šiška je klasickým úředníkem pro vyřizování úředních lejster a razítkování dokumentů občanů. „Začínal jsem na podatelně, teď jsem šest let  tady na dopravě,“ řekl úředník Šiška. Na invalidním vozíku zvládá Michal Šiška stejnou práci jako ostatní kolegové na odboru dopravy Havlíčkobrodské radnice. Bezbariérová radnice v Havlíčkově Brodě je ideální pro práci vozíčkářů. Už při stavebních úpravách budovy radnice se počítalo s bezbariérovým prostorem.

Sportovec

Michal Šiška je i sportovec. Věnuje se plavání a dokonce i triatlonu. V sezóně 2014 byl druhý na Mistrovství České republiky, v Evropském poháru získal celkové 11. místo. Závodní automobilový jezdec Martin Prokop svezl Michala i ve svém závodním automobilu.

Závodník Michal Šiška

Práce pro vozíčkáře má cenu zlata

Pro lidi na vozíku má každé zaměstnání cenu zlata. „Práce pro vozíčkáře je opravdu málo, proto si ji umí vážit,“ podotkl vozíčkář Šiška.

Co číst dál?

Radnice nezaměstnává invalidy: zaplatila státu přes čtvrt milionu korun

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna