(VIDEO) Starosta Komínek (ČSSD): Antimonopolní úřad šetří rekonstrukci náměstí, možná nepůjde pokračovat

Antimonopolní úřad přerušil dvě řízení kolem architektonické soutěže na rekonstrukci náměstí a zahájil řízení třetí. Na tiskové konferenci to řekl starosta Velkého Meziříčí Josef Komínek (ČSSD).  Ve třetím řízení půjde o tom, zda vůbec může město Velké Meziříčí pokračovat v jednáních s oceněnými projekty architektonické soutěže. Může dojít i k rozhodnutí antimonopolního úřadu o zrušení celé soutěže pro administrativní pochybení sekretáře soutěže Petra Veličky.

Zveřejnění informace o vyhlášení architektonické soutěže nebylo zveřejněno ve Věstníku veřejných zakázek, proto je otázkou, zda vůbec lze pokračovat v jednáních s oceněnými návrhy architektonické soutěže. Sekretář Velička toto pochybení potvrdil ve svém vyjádření pro vedení města. Může proto přijít i rozhodnutí antimonopolního úřadu o zrušení dalšího jednání pro pochybení sekretáře soutěže.

Tato varianta rozhodnutí antimonopolního úřadu se dá podle slov starosty Komínka přímo očekávat. Veškeré podklady k architektonické soutěži již odeslalo město Velké Meziříčí úředníkům.

Sekretářem architektonické soutěže byl Petr Velička, muž těsně spojený s bývalým starostou Radovanem Necidem. V místních volbách kandiduje Velička hned na druhém místě za lídrem Radovanem Necidem. Náklady města Velké Meziříčí na uspořádání architektonické soutěže včetně místního referenda přesáhly milion korun.

Rozhodnutí o dalším postupu bude v rukách zastupitelů města, ovšem až po ukončení všech řízení před antimonopolním úřadem.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna