(VIDEO) Trojkoalice Pirátů, TOP09 a Zelených si říká Žijeme Jihlavou. Zrod sledoval i Tomanec (Forum)

Do podzimních komunálních voleb půjde v Jihlavě nový subjekt s názvem Žijeme Jihlavou: Trojkoalice Pirátů, TOP09 a Zelených.  Volebním lídrem bude Vít Zeman (TOP09), za ním Silvie Čermáková (Zelení) a Eva Nováková (Piráti). Na společné kandidátce se sejdou zástupci všech tří stran v rovnoměrném zastoupení, ovšem v rozmanité profesní specializaci.

„Nechceme mezi demokratickými silami v Jihlavě tříštit síly a máme v Jihlavě společné cíle, “ vysvětlil Vít Zeman (TOP09). Mezi připravované návrhy koalice Žijeme Jihlavou patří revoluční koncepce bydlení „Housing First“.

Nejdřív bydlení (také Bydlení nejdříve či Bydlení především, uvádí se i anglicky jako Housing First) je metodologie pomoci bezdomovcům, která vznikla v Los Angeles, kde první program tohoto druhu spustili roku 1988. Na rozdíl od většiny jiných sociálních metod, jež vlastní bydlení přidělují až těm bezdomovcům, kteří splnili určité předchozí podmínky, je v metodě Nejdřív bydlení bezdomovec nejprve vybaven subvencovaným ubytováním, a až poté jsou mu nabízeny další služby, jako je praktická orientace (zdravotní a sociální pojištění, základní kontakty), případně léčení drogových a alkoholových závislostí.

Překvapením je neúčast současných zastupitelů TOP09 Marka Hovorky a Romana Peschouta (TOP09), potvrdila se slova lídryně Pirátů Novákové o nezájmu TOP09 o další spolupráci (více zde).

Spekulovalo se o účasti otce a syna Kolářových (Forum Jihlava) na čelných místech nově vzniklé kandidátky, nakonec z nich budou jen podporovatelé bez aktivní účasti na místních volbách.

Doslova historickým momentem byl krátký rozhovor dvou zastupitelů uskupení Forum Jihlava Miroslava Tomance a Milana „Medvěda“ Koláře.  Zastupitel Tomanec chtěl od svého kolegy Koláře na vlastní uši slyšet, zda bude kandido vat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna