(VIDEO) VÍME PRVNÍ: Petice občanů žádá kontrolu dodržování pravidel urbanismu Jihlavy

Vedení města Jihlavy obdrželo podle informací Občasníku petici obyvatel lokality Buková v okrajové části Jihlavy. Petice žádá primátora města o dodržování pravidel výstavby bytových domů. Původně měly stát v lokalitě Buková stát domy s jedním podzemním a třemi nadzemními podlažími. Jenže došlo ke změně projektu: v lokalitě Buková budou stát domy bez podzemních parkovišť. A jedno nadzemní patro přibude navíc.

Taková jednostranná změna pravidel výstavby se nelíbí obyvatelům sousedních domů. Obávají se nedostatku parkovacích míst a upozorňují vedení města na změnu charakteru celé lokality Buková.

Občané upozorňují primátora a radní města Jihlavy na porušování pravidel ze strany stavebního úřadu, kdy stavební úřad nevydává svá rozhodnutí a povolení podle územně plánovacích podkladů.

Petice byla na jihlavskou radnici doručena na konci března, vedení města se zatím žádným způsobem nevyjádřilo k petici občanů města. Podle informací Občasníku byl obsah petice projednán „za zavřenými dveřmi“ na květnovém jednání Rady města. Způsob vyřízení petice ani vyjádření primátora města Rudolfa Chloupka jihlavská radnice zatím nezveřejnila.

Informace o projednání petice se objevila i na programu jednání Rady města, nedostala se ale na program tiskové konference po jednání radních města. Jihlavská radnice maximálně omezila prostor pro dotazy na vedení města, v okamžiku dotazu Občasníku na situaci kolem městské sjezdovky ve Zborné byla tisková konference okamžitě ukončena (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna