Ministryně Valachová: pro irácké děti v Jihlavě ze začátku samostatné třídy

Dlouho dopředu avizoval Kraj Vysočina návštěvu ministryně školství Kateřiny Valachové na Vysočině. Z důvodu časového zpoždění byly otázky na tiskové konferenci omezeny. Každý novinář mohl položit jedinou otázku. Po skončení tiskové konference dostala zvláštní prostor Česká televize k dvacetiminutovému rozhovoru s ministryní Valachovou. Po České televizi dostal zvláštní prostor i Český rozhlas ke zhruba dalšímu desetiminutovému rozhovoru.

Jediný dotaz Občasník.eu pro ministryni školství: Jak bude Česká republika případně Kraj Vysočina postupovat, pokud bude v jihlavské skupině uprchlíků z Iráku dítě se specifickými vzdělávacími potřebami?

Přistupovali bychom k nim v obecné rovině stejně jako k dětem které přicházejí s rodiči do České republiky z oblastí válečných konfliktů stejně jako dosud. Novela školského zákona od 1.9.2016 žádným významným způsobem nemění postavení těchto dětí. České školy by je měly normálně přijímat k zápisu školní docházky, platí pro ně stejná pravidla jako pro české děti. Děti uprchlíků z Iráku budou vzdělávány s ohledem na jejich kulturní situaci i jejich absolutní neznalost českého jazyka a českého  kultury. Měly by být vzdělávány v samostatných třídách do doby než budou schopny zvládnou

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů