(VIDEO) VÍME PRVNÍ: Radní Jihlavy smírně vyplatili statisícové odstupné bývalému úředníkovi

Tři sta padesát tisíc není to výpalné, ale odstupné! Radní Jihlavy tiše přistoupili na nabídku smírného řešení soudního sporu s bývalým vedoucím oddělení dopravy a silničního hospodářství a komunálních služeb města.

Rada města Jihlavy  v loňském roce schválila změnu organizačního řádu Magistrátu města Jihlavy a Městské policie Jihlava (k 1.6.2017). Pracovní poměr vedoucího oddělení skončil, na základě uvedené organizační změny, po uplynutí dvouměsíční výpovědní doby. Bývalý vedoucí oddělení podal v zákonné lhůtě u soudu návrh na určení neplatnosti rozvázání pracovního poměru.

Bývalý vedoucí považuje totiž provedenou organizační změnu za účelovou. Ačkoliv byl podle informací Občasníku postup magistrátu bez pochybení, podle dvou nezávislých právních názorů se soudy v podobných případech přiklonily spíše z názoru žalobce. Rada města se zabývala návrhem spočívajícím v rozhodnutí soudu o řešení smírem, který by zahrnoval vyplacení devíti průměrných měsíčních platů.

V případě uvedeného soudního řešení bývalý zaměstnanec nebude nárokovat návrat do pracovního poměru a ušlou mzdu.

Zrušené oddělení dopravy a silničního hospodářství a komunálních služeb magistrát nahradil dvěma novými odděleními. Na pozice vedoucích oddělení byla vypsána výběrová řízení. Do obou výběrových řízení se bývalý vedoucí zrušeného oddělení přihlásil, výběrovou komisí byl pozvaný k pohovorům, ale z účasti se omluvil bez uvedení důvodu.

Na tiskové konferenci vedení města nebylo vyplacení výpalného bývalému úředníkovi zařazeno mezi body ke kterým se vyjadřovali primátor města a jeho náměstci. Pouze tiskový mluvčí Radek Tulis sdělil stanovisko radnice k informacím Občasníku.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna