VÍME PRVNÍ: Kraj Vysočina chystá vyvlastňování pozemků pro obchvat Velkého Beranova

Radní kraje Vysočina navrhují zastupitelstvu kraje spustit proces odnětí vlastnického práva (vyvlastnění) u majitelů pěti pozemků budoucího obchvatu Velkého Beranova a Nových Domků. Kraj Vysočina bude investorem novostavby obchvatu Velkého Beranova a Nových Domků, který zahrnuje přeložku silnice Jihlava-Velké Meziříčí s novým napojením na silnici do Žďáru nad Sázavou okružní křižovatkou.

Připravovaná stavba je součástí páteřní sítě Kraje Vysočina a byla zařazena do silničních staveb, které by měly být spolufinancovány z prostředků EU. Jako stavba, která je v souladu s platnými zásadami územního rozvoje Kraje Vysočina je stavbou budovanou ve veřejném zájmu.

Krajští úředníci již podle informací Občasníku dojednali uzavření kupních smluv na pozemky novostavby obchvatu Velkého Beranova se všemi vlastníky mimo pozemků zapsaných na pěti listech vlastnictví.

Protože je poměrně reálná situace, že se nepodaří dosáhnout dohodou přechodu vlastnického práva k dotčeným pozemkům z důvodu nesouhlasu vlastníků s prodejem pozemků, připravuje Kraj Vysočina o odnětí nebo omezení vlastnického práva k pozemku nebo ke stavbě (zákon o vyvlastnění).

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna