VÍME PRVNÍ: Rekonstrukce jihlavských stok zdraží o sedm milionů

MIROSLAV MAREŠ

Projekt rekonstrukce jihlavských stok financovaný z dotace Operačního programu životní prostředí bude dražší o sedm milionů korun.  Vyplývá to z dodatku ke smlouvě mezi vedením města a konzorciem stavebních firem OHL-ŽS a PSJ jako zhotovitelem díla. Dodatek smlouvy podepsal za město náměstek primátora Vratislav Výborný. Za sedm milionů korun bude financována změna materiálu mezi ŠB 11 a ŠB 12, změna provádění protlaku mezi šachtami ŠD 19 a ŠD 20 spočívající v provádění kanalizace pomocí protlaku v délce 33m oproti otevřenému výkopu a změna způsobu zajištění výkopu stavební jámy pro dešťovou zdrž.

Aktualizováno – Vyjádření předsedkyně Finančního výboru Zastupitelstva Jany Mayerové (ANO):

„Navýšení samo o sobě problém být nemusí – umožňuje ho již smlouva s dodavatelem a na první pohled je v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek i podmínkami dotace.
Na druhou stranu, celá tato akce od samotného začátku má víc otazníků než odpovědí a její špatné provedení může mít za důsledek odmítnutí proplacení dotace, či následně zjištění chyb ze strany Auditního orgánu.
Obojí by mělo velice špatný dopad do hospodaření města, které šetří na kultuře, sociálních výdajích, osvětlení či chodnících. Proto je nutné zajistit, aby zbytečné chyby nevznikaly.Vzhledem k tomu, že jde o peníze SFŽP, nikoliv ROP JV, tak neproplacené/vrácené prostředky jdou 100% na vrub města a není možné si je „vybrat“ v jiném projektu.
 Finanční výbor na svém prvním setkání vyjádřil záměr zaměřit se právě na větší akce které mají dopad do rozpočtu z města – tato je rozhodně jedna z prvních na ráně.  Ne nadarmo se říká, že  „ďábel tkví v detailu“ a detaily, v tomto případě, nám prozatím nejsou známy.“

 

Podrobnosti zjišťujeme, komentář najdete zde, kauza pokračuje zde.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna