Vodárenská kouzla: míchání vody ovlivňuje cenu

MIROSLAV MAREŠ

Ve skupinovém vodovodu Velký Beranov-Luka nad Jihlavou-Bítovčice-Vysoké Studnice dochází k míchání vody z prameniště „Rytířsko“ s vodou “ z Hosova“, vyrobenou na úpravně vody Hosov u Jihlavy (ve vlastnictví SVAK Jihlavsko, stojí na pozemcích Jihlavsky). Mícháním vody ze dvou michanivodyberanovzdrojů patrně dochází k ovlivnění její koncové ceny. Prameniště „Rytířsko“ je doslova za humny Velkého Beranova, odkud byl postaven svépomocí vodovod do Velkého Beranova, Luk nad Jihlavou a dalších obcí mikroregionu Loucko. Obce společně vystoupily ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko a v budoucnu se chtějí starat o vodárenský majetek na svých katastrálních územích vlastními silami.

 

Různé výrobní ceny vody

Vodárenská a.s. má různé výrobní náklady u výroby vody na úpravně vody Hosov a prameništi Rytířsko. Výrobní náklady se promítají do koncové ceny pro spotřebitele. Zatím není k dispozici žádný komentář k tabulce ze strany provozovatele vodovodů: informování obcí a spotřebitelů není legislativní ani smluvní povinností Vodárenské a.s. jako provozovatele vodovodů.

Podrobnosti zjišťujeme. Názory starostů obcí vodovodu Velký Beranov-Luka nad Jihlavou-Bítovčice-Vysoké Studnice doplníme, pokud se je podaří získat.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna