Krize primátorky: Magistrát zadržuje zápisy z jednání představenstva městských vodařů

Statutární město Jihlava neposkytlo na základě výzvy podle Zákona o svobodném přístupu k informacím zápisy z jednání představenstva městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace z léta letošního roku.

Podle informací serveru Občasník zasedalo tříčlenné představenstvo v červnu zhruba týden před rezignací místopředsedy představenstva JVAKu Jaromíra Kaliny na funkci náměstka primátorky. Další zasedání bylo naplánováno na první červencovou středu a následně pak každou lichou středu v měsíci.

V červnu došlo k výměně na pozici předsedy představenstva městské vodárenské společmosti, kdy do funkce předsedy představenstva byl zvolen Miroslav Tomanec (Fórum). Právě zápis z tohoto jednání Město Jihlava neposkytlo na základě žádosti o svobodném přístupu k informacím.

Poslední známé jednání představenstva městské vodárenské společnosti JVAK se konalo pod vedením předsedy představenstva a náměstka primátorky Petra Laštovičky (ODS), místopředsedy představenstva Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) a Miroslava Tomance (Fórum). Začalo 19.6. ráno a pokračovalo 20.6.2019 odpoledne.

Podle informací Občasníku se na červnovém zasedání představenstva řešily například otázky cenotvorby na zakázkách realizovaných pro město Jihlava.

Zatím nejsou k dispozici žádné informace o řízení městské vodárenské společnosti v červenci a srpnu po rezignaci náměstka primátorky Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů