Vyděračský útok: policie postavila kolem oběti neviditelnou zeď

MIROSLAV MAREŠ

Sledovačka podezřelých gaunerů, operativní úkony (lidově odposlechy), kamerový systém, policisté jako osobní ochránci cíle útoku, rodina možné oběti odstěhovaná do bezpečí, zásahová jednotka skrytě nastěhovaná do domu možné oběti a číhající na zločince, policejní vrtulník v záloze. To jsou dílčí střípky poznatků o způsobu ochrany podnikatele z Jihlavska před opakovanými ataky organizovaného gangu vyděračů z Brna. Kusé informace vycházejí najevo ve výpovědích policistů jako svědků v soudním jednání. „V okamžiku zásahu jsme byli asi dvacet hodin na nohou,“ řekl jeden z policistů před soudem.

Žádné z policejních opatření se neprozradilo dřív, než ve svědeckých výpovědích policistů před soudem až po několika letech. I teď se policisté nepouštějí do detailů ochrany svědka před útokem organizovaného zločinu.

Když se pokusil uprostřed noci zločinec prchat z místa činu, šel do vzduchu policejní vrtulník a navigoval pronásledovatele na stopu prchajícího zločince. Jak? Asi pomocí termovize. Zločinec byl zadržen uprostřed noci na louce u Velkého Beranova.

Kompletní obrázek způsobu ochrany svědka (vydíraného podnikatele, u kterého zločinci chtěli dosáhnout odvolání jeho svědecké výpovědi před soudem) se policie snaží příliš neukazovat. Organizovaný zločin by se mohl poučit. Proto o způsobu policejní ochrany svědka soudního procesu není dobrý nápad psát detailní podrobnosti. Zločinec narazil do neviditelné ochranné zdi postavené policisty kolem oběti jeho útoku. Dobrá práce, páni policisté!

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna