Za studentskou praxi v zábavním parku EDEN platil Kraj Vysočina statisíce korun

Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo na evropských dotacích z dříve chátrajícího statku Mitrovských.  Štědrými dotacemi v podobě plateb za školní praxe studentů místní střední školy zábavní park podporuje i Kraj Vysočina. Vyplývá to z informací o hospodaření centra EDEN.

Ředitel bystřické střední školy Miroslav Novák působí i v dozorčí radě společnosti EDEN, šéfem zábavního parku EDEN je starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačíska.

Centrum se vyznačuje propojením starého s novým a interaktivním přístupem k návštěvníkům. Tematická linka spojuje minulost-přítomnost-budoucnost. S minulostí se návštěvníci mohou seznámit v Horácké vesnici, kde poznají život našich předků, lidová řemesla, jako například tkadlec, švec, hrnčíř a mnohá další.

V Panském bydlení také poznají, jak žilo tehdejší panstvo. V Příběhu půdy jsou k vidění historické zemědělské stroje a zajímavé expozice z prostředí zemědělství.

Moderní stavba Ekopavilonu seznamuje s novými možnostmi v otázce úsporných řešení nejen do každé domácnosti.Je tematicky rozdělena podle přírodních živlů: země-oheň-voda-vzduch.
Součástí centra EDEN je i farma a jízdárna, kde se návštěvníci mohou seznámit s chovem hospodářských zvířat, postupů při pěstování zemědělských plodin, nebo mohou absolvovat jízdu na některém z našich koní.

Vyjádření Kraje Vysočina zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna