Zámek Brtnice dostane „omylem“ jihlavskou dotaci, musí ji prostavět do konce roku

Jihlavští radní schválili dotaci třiatřiceti milionů korun pro opravu zámku v Brtnici. Tak trochu omylem. Stalo se tak částečně i díky administrativní chybě, kdy Jihlavě chyběly náhradní projekty na čerpání evropských dotací v jihlavské sídelní aglomeraci. Manažerkou projektu Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) je dcera primátora Rudolfa Chloupka.

„Konečně po létech půjde do Brtnice větší investice. Mám z toho radost, “ uvedla starostka Brtnice Miroslava Švaříčková.

Původně měla jít dotace do opravy střechy jihlavského kostela sv. Jakuba, jenže řád premonstrátů si vyřídil individuální dotaci. V plánu čerpání dotací Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) už nebyl jiný vhodný projekt než zámek v Brtnici.

V současné době je zámek Brtnice v havarijním stavu. Dlouhá léta trpěl neúdržbou, celý objekt je napaden dřevomorkou, část dřevěných konstrukcí se již zřítila…

Administrativní chyba při přípravě čerpání evropských dotací otevírá cestu k čerpání dotací majiteli brtnického zámku Olegu Rybnikářovi z Prahy.

Loni na podzim nabídl majitel zámku Oleg Rybnikář městu Brtnice prodej části areálu zámku ve které by díky evropským dotacím z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) mohlo vyrůst polyfunkční komunitní centrum. Zastupitelé Brtnice tehdy možnost odkoupení části zámku odmítli i pro mimořádně krátké termíny na čerpání dotací.

Dotaci na opravu zámku Brtnice bude nutné vyčerpat do podzimu 2018 a vyúčtovat do konce roku. Pokud se čerpání dotace nestihne, hrozí krácení dotace v příštích letech.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna