ZŠ Brněnská: Jihlava pronajímá budovu bývalého DDM pro školské účely od roku 2020

škola laviceStatutární město Jihlava vypsalo podle informací Občasníku výběrové řízení na pronájem staré budovy bývalého DDM. Minimální požadované roční nájemné ve výši 828.450 Kč je stanoveno tak, aby Jihlava nemusela případně vracet dotaci na rekonstrukci nové budovy DDM (více zde).

 

Případný nájemce musí být zapsán ve školském rejstříku a složit kauci pětasedmdesát tisíc korun. S kaucí je spojena povinnost uzavřít smlouvu s městem Jihlava. Jinak kauce propadá městu. Neúspěšným uchazečům bude kauce vrácena.

Každý účastník výběrového řízení musí nabídnout představy o formě spolupráce se statutárním městem Jihlava a školskými právnickými osobami zřizovanými městem v oblasti školství, případně kultury.  A také uvést svůj přínos pro město s tím, co může zájemce městu nabídnout

O prostory bývalého DDM má zájem pražská SCIO škola, v jejímž vedení působila i jihlavská zastupitelka Lenka Mikletičová (Fórum Jihlava). SCIO škola se netají svým zájmem o budovu, dokonce měla zájem spolupracovat při rekonstrukci budovy.

Nový nájemce může prostory obsadit prostory od ledna 2020, složená kauce ve výběrovém řízení bude sloužit jako záloha na nájemné. Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu deseti let.

Při případném využití ke školským účelům bude velkým problém katastrofální dopravní obslužnost, v nejbližším okolí objektu chybí parkoviště i možnost krátkodobého zastavení vozidla, pokud rodiče dopravují děti do školy autem.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna