Advokát Straka hájí sousedy před záměry výstavby ČOV Nová Říše

Advokát Michal Straka razantně hájí zájmy obyvatel z lokality „Pelejův mlýn“, kde městys Nová Říše plánuje výstavbu obecní čističky odpadních vod. Příprava stavby už stála Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko jako investora několik milionů korun. Rozhodnutí vodoprávního úřadu zrušil Krajský úřad a vrátil celou věc k novému projednání (více zde).

Jakou snahu měli Vaši klienti o kompromisní dohodu o umístění ČOV Nová Říše?

Klienti se od začátku chtěli dohodnout, jejich kroky v řízení před vodoprávním úřadem jsou jen reakcí na postup vedení obce, neboť toto vedení se snaží prosadit vybrané řešení umístění ČOV bez ohledu na oprávněné zájmy a práva klientů (podnikání, klidné bydlení atd.)

Jak budete dál postupovat?

Klienti jsou v dalším řízení připraveni bránit svá práva všemi zákonnými prostředky, včetně podání žalob k civilnímu soudu i ke správnímu soudu, pokud to bude nutné. Ostatně podání žaloby k civilnímu soudu pokládám za celkem pravděpodobný další krok (neboť vodoprávní úřad je dle názoru odvolacího orgánu povinen odkázat pro vyřešení části námitek klientů účastníky na soud a do doby rozhodnutí soudu o této námitce přerušit řízení o vydání povolení). Pokud tedy stavební úřad MÚ Telč bude postupovat dle pokynů krajského úřadu, věc se bude řešit soudně.

Na jaké kompromisní řešení ohledně výstavby ČOV Nová Říše jste ochotni přistoupit?

I když jsem připraven využít za klienty veškeré možnosti obrany proti stavbě ČOV v jejich blízkém sousedství, vždy se všem klientům snažím vysvětlit, že vyplatí jednat o dohodě a tito jsou kdykoli připravení k diskusi nad kompromisním řešením. V zásadě by přitom klienti akceptovali umístění ČOV ve vzdálenosti cca 300 m od jejich nemovitostí. Pokud by se přitom s vedením obce (resp. se stavebníkem) podařilo řešení dohodnout, klienti by proti takovému řešení nevznášeli námitky a v relativně rychlé době by ČOV mohla fungovat (pokud by vedení obce s klienty jednalo hned na začátku a nesnažilo se řešení prosadit silou, dnes by ČOV již dost možná stála a byla v provozu).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů