Aktivisté v Jemnici vyhrožují zastupitelům kvůli povolení „Kolářova vodovodu“

Všichni zastupitelé města Jemnice obdrželi od místních aktivistů ze spolku „Za dobrý život na Jemnicku“ dopis s výzvou, aby nepodpořili povolení podzemních vrtů a vodovodu do velkofarem podnikatele Josefa Koláře.

„Podzemní voda jako veřejný statek by měla být k dispozici především občanům města Jemnice k zajištění jejich potřeb. Město by mělo s péčí řádného hospodáře chránit zdroje vody ve vlastnictví města (veřejné studny) a také by mělo dbát na ochranu studní a vrtů ve vlastnictví občanů města a snažit se bránit neuváženému čerpání podzemní vody,“ stojí ve výzvě spolku Za dobrý život na Jemnicku.

Jakékoliv neuvážené kroky zastupitelů města Jemnice budou podle prohlášení spolku přičteny k tíži členů těchto orgánů, tedy jednotlivým radním a zastupitelům a bude zvažována jejich trestně právní respektive hmotně právní odpovědnost.

Zastupitelé města Jemnice v dubnu odmítli vyhlásit místní referendum na návrh spolku „Za dobrý život na Jemnicku“, podle metodického stanoviska Ministerstva vnitra jsou navržené otázky nezákonné.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů