Avizované setkání s občany vedení Jihlavy náhle zrušilo

Kvůli koronaviru a zpřísnění hygienických pravidel se zatím na neurčito odkládá plánované setkání vedení města Jihlavy s občany, které se mělo uskutečnit v pondělí čtrnáctého září. Na absenci bližších informací k dlouhodobě avizovanému setkání upozornil Občasník.

„V době, kdy od hygieniků zaznívají výzvy k maximální opatrnosti a obezřetnosti, nechce město zbytečně riskovat a plánovaná setkání jsou prozatím odložena na neurčito,“ uvedl mluvčí města Radovan Daněk. Podle jeho slov by se mohla uskutečnit nejdříve v říjnu, témat k řešení je totiž celá řada. 

„Uvažujeme také o online způsobu takových setkání,“ řekl Daněk a doplnil, že vedení města chce lidem vysvětlit například nové způsoby revitalizace sídlišť, aby v budoucnu předešlo případným nedorozuměním. Dalším důležitým tématem, které je potřeba důkladně probrat s obyvateli Jihlavy, jsou investiční příspěvky, které chce město zavést pro investory a developery. Mluvit by se mělo také o rozpočtu a plánovaných úsporách v příštím roce a na podzim chce vedení Jihlavy lidi podrobně informovat také o tom, jak proběhne změna dodavatele vody.

Město už si jedno setkání veřejnosti s vedením města vyzkoušelo venku na náměstí v rámci Léta s gustem, kdy byli primátorka a většina radních připraveni k diskuzi v pátek 28. srpna odpoledne na festivalu Barevnost chutí. „Bylo to příjemné setkání na příjemném místě s lidmi, kteří sice kladli nepříjemné a kritické dotazy, ale my jim chceme a musíme vysvětlovat i to, co se nám třeba nedaří přesně podle představ,“  říká primátorka Jihlavy Karolína Koubová. 

Prvního venkovního setkání se zúčastnilo asi deset obyvatel Jihlavy. Kromě dotazů týkajících se například dopravy, parkování nebo nutných oprav ulic a chodníků se lidé ptali i na letošní údržbu zeleně a jeden dotaz směřoval také k plánované revitalizaci náměstí. Na setkání se vypily čtyři šálky kávy (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů